Rejsy szkoleniowe dla każdego

Rejsy szkoleniowe dla każdego

Zdobycie uprawnień żeglarskich to marzenie wielu osób, a perspektywa samodzielnego pływania w najpiękniejszych miejscach na świecie jest z pewnością bardzo kusząca. Okazuje się, że zdobycie dzisiaj takich uprawnień nie jest trudne – More »

Rejsy po Adriatyku

Rejsy po Adriatyku

Specjalnością naszej firmy jest turystyka, a celem jaki sobie obraliśmy jest organizowania dla państwa wyjątkowych wakacji w najpiękniejszych miejscach na naszej planecie. Chcąc wychodzić naprzeciw potrzebom osób, które potrzebują przygody oraz możliwości More »

Rejsy po Karaibach

Rejsy po Karaibach

Każdy z państwa ma prawo do wspaniałego, w pełni satysfakcjonującego wypoczynku, który pozwoli choć na chwilę oderwać się od codziennych zmartwień i obowiązków, a do tego umożliwia pozostawienia daleko za sobą gwaru More »

Czartery w Grecji

Czartery w Grecji

Nie ma nic lepszego niż wakacje, podczas których można w końcu robić co się chce i odpoczywać, z dala od trosk oraz wszelkich obowiązków. Dzięki naszej ofercie, będziecie państwo mieli możliwość wypoczywania More »

Odpowiedni specjalista do zdrowego leczenia

Odpowiedni specjalista do zdrowego leczenia

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym jak zadbać o własne zdrowie. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Dzisiaj istnieje wiele sytuacji które pogarszają nam zdrowie na tyle, że More »

 

Rehabilitacja po operacji

Uraz kręgosłupa to ciężka choroba, która może doprowadzić do sparaliżowania, porażenia jelit, zakłócenia oddawania moczu i innych komplikacji, w zależności od stopnia uszkodzenia rdzenia kręgowego i unerwienia. Bardzo ważna jest wtedy operacja i rehabilitacja pooperacyjna. Efekt leczenia w dużej mierze zależy od stopnia uszkodzenia i pojawienia się nieodwracalnych zmian. Zmiany takie czasami już nie nadają się do leczenia jednak nie zawsze tak jest.

Operacja może postawić na nogi.

Podstawowe znaczenie ma pomoc na miejscu wypadku i właściwy transport poszkodowanego w celu zapobiegania dalszym powikłaniom, operacji, leczeniu i takiej kwestii jak rehabilitacja pooperacyjna. Leczenie polega przede wszystkim na leczeniu zachowawczym, czyli unieruchomieniu uszkodzonego odcinka kręgosłupa, leczeniu objawów na przykład niedotlenienia, spadku ciśnienia, spadku temperatury ciała, rozstrzeni żołądka z wtórną niewydolnością oddechową, zatrzymania moczu, niedrożności jelit i tak dalej, a dopiero po stabilizacji stanu ogólnego osoby poszkodowanej na leczeniu złamań i zwichnięć kręgosłupa za pomocą wyciągów zewnętrznych stabilizujących miejsce złamania lub zabiegu chirurgicznego.

Operacja wymagana jest również w celu odciążenia rdzenia, korzeni i naczyń krwionośnych potem konieczna jest rehabilitacja pooperacyjna. Wreszcie prawidłowa opieka nad osobą chorą, poszkodowaną. Rokowanie zależy przede wszystkim od ciężkości urazu, wieku, stanu ogólnego, leczenia samego uszkodzenia oraz powikłań powypadkowych. Przy całkowitym przerwaniu ciągłości rdzenia kręgowego czyli złamania niestety rzadko dochodzi do jakiejkolwiek poprawy. Złamanie kręgosłupa leczy się zachowawczo przez unieruchomienie w łóżku do czasu ustąpienia bólu, podaje się środki przeciwbólowe i opiekuje chorym..

Po tygodniu zaleca się stosowanie gorsetu ortopedycznego. Jeśli nie doszło do przerwania ciągłości kręgosłupa najważniejsza jest taka kwestia jak rehabilitacja pooperacyjna. Najważniejsza jest wytrwałości i wiara, że rehabilitacja poprawi jakość życia.