Jak działa naczynie przeponowe?

Jak działa naczynie przeponowe?

Myślisz tylko o tym, aby twoja instalacja wodociągowa działała jak najlepiej i nie sprawiała kłopotów? To jasne! Jednak samo myślenie nie wystarczy – musisz zdecydować się na zakup jak najlepszego sprzętu, który More »

Pompy i ich najlepsze zastosowanie

Pompy i ich najlepsze zastosowanie

Dzisiaj co chwila większym zaintrygowaniem wielu korporacji cieszą się dzisiaj pompy hydrauliczne. Takie pompy przesady pompy hydrauliczne zębate wielkimi krokami zdobyły sobie duże zaintrygowanie. Na ogół zrealizowane są one z aluminium, które More »

Naprawa dysku twardego

Naprawa dysku twardego

Pecet jest narzędziem, w którym częstokroć psują się jak i anihilują pewne elementy. Jakimś z nich, który wyjątkowo lubi ulegać usterkom jest stężały dysk. Czy jego naprawa jest popłatna? Może półdarmowej wyjdzie More »

Fantastyczne mieszkania w Olsztynie

Fantastyczne mieszkania w Olsztynie

Olsztyn jest miastem, w którym należałoby zamieszkiwać, nowoczesne domy i montuje namawiają ludzi do kupowanie mieszkań w rzeczy samej tam. Olsztyn jest niezwykle czystym miastem, w którym wygodnie się mieszka. Wybierz na More »

Jaka powinna być księgowość w stolicy Wielkopolski?

Jaka powinna być księgowość w stolicy Wielkopolski?

Księgowość w stolicy Wielkopolski jest taka sama, jak w innych polskich miastach. Musi być solidna, rzetelna, oparta na przepisach, regulacjach oraz ustawach. Wielkopolska zapewnia bardzo wysoką jakość przepisów księgowych. Wykwalifikowany księgowy posiada More »

 

Rehabilitacja po operacji

Uraz kręgosłupa to ciężka choroba, która może doprowadzić do sparaliżowania, porażenia jelit, zakłócenia oddawania moczu i innych komplikacji, w zależności od stopnia uszkodzenia rdzenia kręgowego i unerwienia. Bardzo ważna jest wtedy operacja i rehabilitacja pooperacyjna. Efekt leczenia w dużej mierze zależy od stopnia uszkodzenia i pojawienia się nieodwracalnych zmian. Zmiany takie czasami już nie nadają się do leczenia jednak nie zawsze tak jest.

Operacja może postawić na nogi.

Podstawowe znaczenie ma pomoc na miejscu wypadku i właściwy transport poszkodowanego w celu zapobiegania dalszym powikłaniom, operacji, leczeniu i takiej kwestii jak rehabilitacja pooperacyjna. Leczenie polega przede wszystkim na leczeniu zachowawczym, czyli unieruchomieniu uszkodzonego odcinka kręgosłupa, leczeniu objawów na przykład niedotlenienia, spadku ciśnienia, spadku temperatury ciała, rozstrzeni żołądka z wtórną niewydolnością oddechową, zatrzymania moczu, niedrożności jelit i tak dalej, a dopiero po stabilizacji stanu ogólnego osoby poszkodowanej na leczeniu złamań i zwichnięć kręgosłupa za pomocą wyciągów zewnętrznych stabilizujących miejsce złamania lub zabiegu chirurgicznego.

Operacja wymagana jest również w celu odciążenia rdzenia, korzeni i naczyń krwionośnych potem konieczna jest rehabilitacja pooperacyjna. Wreszcie prawidłowa opieka nad osobą chorą, poszkodowaną. Rokowanie zależy przede wszystkim od ciężkości urazu, wieku, stanu ogólnego, leczenia samego uszkodzenia oraz powikłań powypadkowych. Przy całkowitym przerwaniu ciągłości rdzenia kręgowego czyli złamania niestety rzadko dochodzi do jakiejkolwiek poprawy. Złamanie kręgosłupa leczy się zachowawczo przez unieruchomienie w łóżku do czasu ustąpienia bólu, podaje się środki przeciwbólowe i opiekuje chorym..

Po tygodniu zaleca się stosowanie gorsetu ortopedycznego. Jeśli nie doszło do przerwania ciągłości kręgosłupa najważniejsza jest taka kwestia jak rehabilitacja pooperacyjna. Najważniejsza jest wytrwałości i wiara, że rehabilitacja poprawi jakość życia.